zdrowy i piękny uśmiech

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 12.00 - 20.00

Wtorek-Środa: 6.00 - 14.00

Czwartek: 12.00 - 20.00

Piątek: 6.00 - 14.00

Kontakt:

Numer telefonu / fax:

 32 291 99 00

Adres:

 NZOZ VITA-DENT
 ul. Hallera 76
 41-200 Sosnowiec
 (mapa)

E-mail:

 stomatolog@vitadent.sosnowiec.pl

Facebook

leczenie kanałowe

Kiedy próchnica jest bardzo głęboka, prowadzi do stanu zapalnego miazgi lub obumarcia zęba powodując stan zapalny w tkankach okołowierzchołkowych. Jedynym ratunkiem dla zęba staje się wtedy leczenie endodontyczne (kanałowe).

Pomimo skomplikowanej nazwy zabieg obecnie jest bezbolesny i dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w naszym gabinecie bardzo komfortowy dla pacjenta.

W znieczuleniu miejscowym następuje usunięcie martwej lub zmienionej zapalnie miazgi z kanałów korzeniowych zęba, która powodowała powstanie bólu u pacjenta.

Następnie kanały są opracowywane chemicznie i mechanicznie za pomocą nowoczesnego mikromotoru endodontycznego co bardzo skraca czas trwania leczenia.

Wypełnienie kanałów finiszuje leczenie a za sprawą termoplastycznej gutaperki możemy być pewni że kanały są wypełnione szczelnie i nie dojdzie do ponownego zainfekowania tkanek okołowierzchołkowych.

Przy leczeniu kanałowym wykorzystujemy mikroskop, który pomaga w precyzyjnym przeleczeniu zębów mających skomplikowany układ kanałów korzeniowych.

Leczenie endodontyczne zęba w naszym gabinecie zazwyczaj przeprowadzamy na dwóch wizytach. Zarówno w trakcie jak i po zakończeniu zabiegu wykonywane są zdjęcia RTG na kórych można zobaczyć efekty pracy lekarza.

Trzecia wizyta poświęcona jest odbudowie korony zęba i podjęciu decyzji współnie z lekarzem o jej rodzaju. Po leczeniu kanałowym odbudowujemy zęby kompozytem a w przypadku dużego zniszczenia zęba wykonujemy odbudowy protetyczne.