zdrowy i piękny uśmiech

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 12.00 - 20.00

Wtorek-Środa: 6.00 - 14.00

Czwartek: 12.00 - 20.00

Piątek: 6.00 - 14.00

Kontakt:

Numer telefonu / fax:

 32 291 99 00

Adres:

 NZOZ VITA-DENT
 ul. Hallera 76
 41-200 Sosnowiec
 (mapa)

E-mail:

 stomatolog@vitadent.sosnowiec.pl

Facebook


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - REGENERACJA SKÓRY - WAMPIRZY LIFTING

Zabieg ten polega na biostymulacji komórek skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego uzyskiwanego z krwi pacjenta i podaniu go za pomocą iniekcji. Osocze jest wykorzystywane w medycynie od ponad 20 lat. 

Odwirowane osocze zawiera wiele cennych czynników wzrostu które wpływają na regenerację skóry, pobudzają prcesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych i produkcję kolagenu. Efektem zabiegu jest więc gładka, promienna i zregenerowana skóra. Wprowadzenie pod skórę osocza rozpoczyna proces podobny do gojenia się rany co w efekcie powoduje że skóra nabiera jędrności i elastyczności, poprawia się jej nawilżenie a widoczne zmarszczki ulegają spłyceniu.

Terapia osoczem jest w pełni kompatybilna z organizmem pacjenta i stymuluje komórki skóry do intensywnej regeneracji.

Zabieg ten cenią sobie szczególnie pacjenci którzy chcą zachować zdrowy i piękny wygląd skóry tylko z pomocą naturalnych środków.

Zabieg wampirzego liftingu kierowany jest do osób:

  • których skóra wymaga odbudowy i biostymulacji (wiotkość i brak napięcia skóry,wysuszenie, zmęczenie)
  • które posiadają widoczne oznaki starzenia (zmarszczki, bruzdy)
  • uczulonych na składniki preparatów wypełniających zmarszczki oraz mezokaktaile
  • które poszukują produktów naturalnych
  • które są po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej w celu przyśpieszenia gojenia i regeneracji skóy.

Osoczem możemy ostrzykiwać również blizny, rozstępy oraz pojedyncze przebarwienia. Jego cenne właściwości znalazły również zastosowanie w przypadku chorób skóry, łysienia i chorób zwyrodnienionych stawów.

ZABIEG TOKSYNĄ BOTULINOWĄ - BOTOX

Toksyna botulinowa od lat stosowana w medycynie estetycznej pozwala szybko i efektywnie pozbyć się zmarszczek mimicznych wokół oczu, między brwiami i na czole. W naszym gabinecie od lat wykonujemy zabiegi toksyny botulinowej poprawiając komfort życia pacjentom.

Botox jest wykorzystywany w medycynie nie tylko jako reduktor zmarszczek ale również jako skuteczny środek pozwalający pozbyć się silnych migrenowych bólów głowy.

W dziedzinie stomatologii toksyna botulinowa znalazła silną pozycję wśród metod leczenia bruksizmu. Bruksizm czyli zgrzytanie zębami (najczęściej w nocy) to uciążliwa dolegliwośc na tle nerwowym często nieświadoma i powodująca poważne skutki. Przyczyną tego zjawiska jest stres, wady zgryzu i nadmierna wrażliwość na sytuacje stresowe. Leczenie choroby jest trudne i polega na stosowaniu szyn relaksacyjnych przez pacjenta.

Toksyna botulinowa podana w mięsień żwacz powoduje jego rozluźnienie a z czasem obkurczenie co w rezultacie doprowadza do zaprzestania patologicznego zgrzytania zębami i ich ścierania.

W naszej praktyce leczenie przynosi bardzo dobre rezultaty. Efekt zabiegu utrzymuje się około 6 miesięcy.

kwas hialuronowy

KWAS HIALURONOWY - WYPEŁNIACZ ZMARSZCZEK I  ŚRODEK NAWILŻAJĄCY

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organiźmie każdego człowieka, jednak wraz z wiekiem produkowana jest w coraz mniejszych ilościach co prowadzi do starzenia się skóry i degeneracji tkanek. Każdego dnia jedna trzecia ilości kwasu w naszym organiźmie jest usuwana i wytwarzana na nowo.

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w zabiegach pod dwoma postaciami.

Jako wypełniacz (kwas hialuronowy usieciowany) pomaga redukować zmarszczki i modelować kontur twarzy.  

Jako środek bardzo głębnoko nawilżający skórę (postać nieusieciowana) - poprawia koloryt skóry, ujędrnia i uelastycznia.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem popularnych preparatów Teosyal, Juvaderm i Azzalure.